Wpływ kantorów on-line na zadłużenia hipoteczne

Wielu z nas posiada kredyt hipoteczny w obcej walucie. Albo też znamy osoby, które taki właśnie kredyt kiedyś zaciągnęły. Początkowo wydawało się, że to najlepsza z możliwych opcji, jednak czas pokazał, że wybór kredytu w walucie obcej, nie zawsze był dobrym rozwiązaniem.

Koszmarne obciążenia „frankowiczów”

Zanim pojawiły się kantory on-line i zanim wprowadzono ustawę antyspreadową, banki ustalając własne kursy walut, skazywały kredytobiorców na ogromne obciążenia finansowe z tytułu rat kredytu. Dłużnicy nie mieli w zasadzie żadnego wyjścia, musieli dokonywać wymiany walut w banku, godzić się na takie kursy walut i na koszty z nimi związane.

Wolność wyboru

Dziś, gdy rynek finansowy obfituje w różne miejsca wymiany walut, dając ogromną różnorodność cenową, kredytobiorcy mają pewien wpływ na wysokość swej raty kredytu. Jeśli uda się im bowiem znaleźć kantor z dobrym kursem waluty, w której zaciągnęli kredyt, mogą dokonać korzystnego zakupu waluty, którą później mogą wpłacić bezpośrednio do swego banku. Przy dużych kwotach, oszczędności są znaczące.

Gdyby na rynku nie pojawiły się internetowe kantory wymiany walut, sytuaucja takich kredytobiorców nie uległaby znaczącej zmianie. Stacjonarne miejsca wymiany walut zazwyczaj trzymają podobny poziom cen, a do tych z korzystniejszą ceną nie zawsze opłacałoby się jechać. Dzięki e-kantorom, które poprzez specyfikę swego działania, mogą zaoferować naprawdę dobre kursy walut, wiele zadłużonych osób poczuło ulgę.

2 Komentarzy

  1. Seba768

    Ja mam nieduży kredyt, więc i rata nieduża. Ale zawsze parę groszy zostanie, jak się skorzysta z kantorów on-line.

  2. Bankowiec

    Aż trudno uwierzyć, że w ramach prawa, banki robiły z ludźmi co chciały. Ile ludzkiego nieszczęścia to za sobą pociągnęło. Miejmy nadzieję, że nikt już nie wróci do poprzednich ustaleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *