Internetowy kantor wymiany walut czy kantor stacjonarny?

Niektórzy uważają, że dzisiejszy świat to globalna wioska. Że wszyscy są ze sobą w jakiś sposób powiązani i uzależnieni od siebie nawzajem. Biorąc pod uwagę skalę migracji czy współpracy międzynarodowej, trudno się z tym nie zgodzić.

Takie realia pociągają za sobą również decyzje finansowe. Przedsiębiorstwa dokonują rozliczeń w różnych walutach, a osoby otrzymujące dochód za granicą, wymieniają pieniążki na walutę rodzimą. Takie zmiany społeczne przyczyniły się w dużej mierze do powstania internetowych kantorów wymiany walut.

Jaka jest ich przewaga nad miejscami stacjonarnymi?

Na pewno przewagą jest fakt, że są „czynne” zawsze. A firmy międzynarodowe, czy nawet osoby prywatne często mają potrzebę wymiany walut w nietypowych porach. W grę mogą wchodzić różnice czasowe między państwami, albo po prostu fakt, że mamy czas dopiero późnym wieczorem lub nawet w nocy.

Zdecydowaną korzyścią przemawiającą za kantorami on-line jest też możliwość negocjowania cen. Dotyczy to raczej firm działających na rynkach międzynarodowych, gdyż upusty dotyczą transakcji na spore kwoty, ale trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie dające przewagę.

A co z osobami prywatnymi?

E-kantory wychodzą też naprzeciw osobom prywatnym, fizycznym. Okazuje się bowiem, że w zdecydowanej większości nie pobierają one żadnych dodatkowych opłat i prowizji. Wszystkie koszty transakcji zawarte są już w cenie kursu, który zazwyczaj jest korzystniejszy niż kursy kantorów stacjonarnych.

https://www.dobrykantor.pl/

2 Komentarzy

  1. Zygaa

    Muszę przyznać, że istnienie kantorów on-line już parę razy uratowało mi sytuację. Bo gdzie bym wymieniła funty o 4 nad ranem??

  2. Mirek77

    To prawda, gdyby nie e-kantory, nigdy bym nie zdążył na czas wymienić kasy. Zawsze to robię w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *